قیمت گوسفند زنده در بازار تهران و کرج

گوسفند زنده

قیمت گوسفند زنده در بازار تهران و کرج در سال 1401 و 1400 دارای نوسانات زیادی بوده است. عوامل مختلفی که در بازار دام و طیور تاثیر داشته اند، سبب بروز تغییرات روزانه در قیمت گذاری شده اند. با توجه به اینکه مهمترین عامل در خرید انواع دام همچون خرید گوسفند زنده، قیمت گذاری آن بر اساس میزان وزن می باشد، بنابراین ارائه نرخ روزانه برای اطلاع مشتریان عزیز لازم و ضروری است.

تعیین قیمت روز گوسفند زنده 1401 برای هر روز با توجه به بروز تغییرات بازار، از سوی برخی از سازمان ها انجام می گیرد. اما بدون شک قیمت دستوری مبنای صحیحی برای کنترل بازار نیست و همواره قیمت های متغیری در بازار دام وجود دارد. در این بخش از سایت گوسفند افشار، قیمت گوسفنده زنده در تهران و سایر شهر ها بر اساس اطلاعات و داده های آماری صحیح برای هر روز ارائه می شود.

قیمت گوسفند زنده

در میان انواع دام زنده که برای کشتار و مصرف گوشت از نظر شرعی و قانونی مورد استفاده هستند، گوسفند یکی از پر استفاده ترین ها می باشد. به صورت کلی جمعیت این دام و همچنین میزان کشتار آن جهت استفاده از گوشت و … به نسبت گوساله، شتر و … بیشتر است. این آمار بالا، نشان دهنده محبوبیت این نوع دام برای استفاده از گوشت و حتی پرورش آن است. چرا که آمار خرید و فروش برای پروار بندی و یا تولید مثل نیز برای انواع گوسفند بسیار بالا می باشد.

قیمت گوسفند زنده تهران

عاملی که می تواند بر میزان خرید و فروش این دام بسیار موثر باشد، قیمت آن است. قیمت دام می تواند تعیین کننده میزان خرید و فروش دام در بازار باشد. بدون شک قیمت های بالا و نجومی میزان معامله ها را کاهش می دهد و قیمت های پایین و مناسب نیز افزایش میزان معاملات را به دنبال خواهد داشت. به صورت کلی نیز سوال اول مشتریان در هنگام خرید گوسفند زنده، در رابطه با نرخ گوسفنده زنده در بازار امروز می باشد. به همین جهت به بررسی بیشتر این موضوع می پردازیم.

قیمت گوسفنده زنده امروز

قیمت گوسفند زنده بازار تهران و کرج در سال 1401 را می توان بین بازه 60 الی 70 هزار تومان برای هر کیلوگرم به صورت زنده در نظر داشت. افزایش قیمت از روز های ابتدایی سال و با توجه به مصرف بیشتر گوشت قرمز در دوران تعطیلات، صورت گرفت و این روند با مصوب شدن مواردی همچون حذف ارز برای نهاده های دامی و … همچنان سیر صعودی داشته است.

قیمت گوسفند در بازار

مجموعه دامداری شیپ افشار به عنوان مرکز معتبر و زیر نظر شهرداری تهران، قیمت روز گوسفند زنده در تهران و کرج را مطابق با دستورالعمل های ارائه شده از سوی سازمان های مختلف اعلام می کند. توجه داشته باشید که با توجه به معتبر بودن این مجموعه و داشتن مجوز های لازم برای فعالیت، تمامی ابزار و موارد مورد استفاده از جمله باسکول و ترازو، تست شده و دارای گواهی سلامت از نظر وزنی هستند. در این میان برخی از افراد برای فروش دام نسبت به ارائه قیمت های پایین تر اقدام می کنند تا مشتری جذب شودف غافل از اینکه این افراد وزنی غیر واقعی را برای دام در نظر خواهند داشت که مسلما موجب متضرر شدن مشتری می شود.

نرخ روز گوسفند زنده

همانطور که اطلاع دارید بازار دام و طیور و همچنین لبنیات و مواد پروتئینی مربوطه، تحت تاثیر عوامل مختلفی نظیر کمبود نهاده های دامی و دانه های خوراکی، حذف ارز، گرانی دلار و … همواره در طی چند سال اخیر، دستخوش تغییرات و نوسانات زیادی بوده است. متاسفانه این نوسان هیچگاه نزولی نبوده و هر ماه و حتی هر روز قیمت ها در حال افزایش بوده است.

قیمت گوسفنده زنده

توجه داشته باشید که این افزایش قیمت حتی به نفع دامداران نیز نبوده است. چرا که گرانی نهاده های دامی سبب شده است تا هیچ سودی نصیب دامداران نشود و انواع خوراک دام را با قیمت های بالا خریداری کنند. اما به صورت کلی افزایش نرخ روز گوسفند زنده در طی ماه ها و روز های سال 1401 مشاهده شده است. این افزایش قیمت علی رغم وعده های مسئولین مبنی بر کنترل بازار صورت گرفته است، تا جایی که سهم مصرف گوشت قرمز همچون گوشت گوسفند، در سفره ها بسیار کم شده است.

عوامل موثر در تعیین قیمت گوسفنده زنده

قیمت گوسفند زنده در تهران و کرج می تواند متاثر از بروز موارد مختلف و عوامل متنوع، دارای نوسانات زیادی باشد. قیمت های موجود در بازار در صورت کاهش و یا افزایش، مسلما از موارد مختلفی تاثیر گرفته اند. اگر به نمودار تغییر نرخ روز گوسفند و حتی سایر دام ها توجه کنید، می بینید که تقریبا در هر روز کاهش و افزایش هایی داشته است. در ادامه به بررسی برخی از این عوامل می پردازیم.

جنسیت دام

در مرحله اول باید بدانید که قیمت گذاری انواع دام از جمله انواع گوسفندان ایرانی بر اساس نوع جنسیت آنها صورت می گیرد. قیمت گوساله زنده ، گوسفند، بره و … در جنسیت نر با ماده کاملا متفاوت می باشد. با توجه به اینکه بیشتر افراد برای قربانی کردن و یا ذبح نیاز به گوسفند نر دارند و بخاطر احتمال آبستن بودن نسبت به خرید دام ماده اقدام نمی کنند، قیمت دام های نر بالاتر می باشد.

نرخ گوسفند زنده 1401

از سوی دیگر برخی بر این باورند که کیفیت گوشت دام های نر نسبت به جنسیت ماده بیشتر است. بنابراین یکی از موارد موثر در تعیین نرخ روز گوسفند زنده در تهران و کرج سال 1401 و حتی سایر سال ها، نوع جنسیت دام می باشد. مجموعه شیپ افشار به عنوان مرکز ارائه انواع دام سالم نر در سطح تهران شناخته می شود.

وزن

همانطور که می دانید قیمت گذاری هر دامی اعم از ماده و نر بر اساس مقدار وزن آن صورت می گیرد. در صورتی که دام دارای وزن بیشتری باشد، مسلما قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. در صورتی که دامی با وزن سبک تر انتخاب کنید، مقدار هزینه کمتری برای خرید آن می پردازید. البته توجه داشته باشید که دام های سبک کیفیت گوشت و بازدهی گوشتی خوبی نخواهند داشت.

سن دام

دام های پیر و مسن از نظر کیفیت گوشتی مناسب برای استفاده نیستند و بسیاری از افراد این گوشت را نمی پسندند. از سوی دیگر این دام ها توانایی تولید مثل بالا را ندارند و به مروز زمان نیز از مقدار عضلات و بافت های آنها کاسته می شود. چرا که با افتادن دندان ها دیگر توانایی خوردن بهتر علوفه را ندارند. در عوض دام های جوان و یا در حد بره از کیفیت گوشت بیشتر و در نتیجه قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

نرخ روز گوسفنده زنده

گرانی علوفه و خوراک دام

یکی دیگر از موارد موثر در تعیین قیمت گوسفند زنده 1401 ، نرخ علوفه و نهاده های دامی مختلف و دانه های مورد استفاده برای دامداری می باشد. توجه داشته باشید که موارد دیگری همچون بروز خشکسالی و کمبود علوفه و … نیز به صورت غیر مستقیم در گرانی دام تاثیر دارند. از سوی دیگر کمبود واردات و تولید نهاده های دامی که سبب گرانی آنها می شود نیز باعث می شود تا قیمت دام نیز افزایش پیدا کند.

کشتار بی رویه دام

یکی از مواردی که در تعیین نرخ روز گوسفنده زنده در سال 1401 بسیار تاثیر گذار بوده است. کشتار بی رویه دام ها در اثر گرانی علوفه و کمبود نهاده های دامی و خشکسالی بوده است. در زمستان 1400 بسیاری از دامداران که توانایی تامین علوفه دام ها را نداشتند، حتی دام های آبستن را نیز به کشتارگاه ها می فرستادند. که این عامل سبب کمبود دام در بازار و در نتیجه افزایش قیمت روز گوسفند زنده در ماه ها و بازه های زمانی بعدی شد.

قیمت روز گوسفند زنده

اطلاع از قیمت روز گوسفنده زنده

نوسانات بازار دام بسیار زیاد می باشد به طوری که اغلب برای هر روز قیمت جدیدی اعلام می شود. عزیزانی که قصد خرید گوسفند زنده از شیپ افشار به عنوان مرکز خرید و فروش دام زنده در تهران را دارند، جهت اطلاع از نرخ روز گوسفند در بازار تهران و کرج می توانند با شماره های اعلام شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

قیمت گوسفنده زنده در بازار تهران و کرج در سال 1401 می تواند برای هر روز مقدار متفاوتی باشد. دامداری شیپ افشار با سابقه فعالیت چندین ساله و با داشتن مجوز های لازم فعالیت، دام هایی با وزن واقعی و قیمت مناسب خدمت شما مشتریان ارائه می دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *